O Zespole

4MINUTE

(od lewej: Sohyun, Hyuna [w samochodzie],Jihyun [na samochodzie], Gayoon, Jiyoon)
4Minute ( Korean : 포 미닛 ) - Koreańska pięcioosobowa żeńska grupa utworzona w 2009 roku. Zespół ukończył swoją działalność w 2016. Dziewczyny nie podpisały kontraktów na kolejne lata i zespół został rozwiązany. Członkowie grupy to Nam Ji-hyun , Heo Ga-Yoon , Jeon Ji-Yoon , Kim Hyun-a i Kwon So-hyun .  
Dodatkowo powstała też podgrupa "2YOON" którą tworzą Gayoon i Jiyoon. Nazwa wzięła się od końcówek imion obu wokalistek. Powstał w 2013 roku. Wydały jeden wspólny album "24/7".  Jest jeszcze duet mieszany składający się z Hyuny i Hyunseung'a z zespołu BEAST- TROUBLE MAKER. Oprócz tego Hyuna prowadzi solową działaność.

4Minute wydało jeden koreański Cały Album , pięć Koreańskich mini albumów, jeden japoński pełny album. 
Pierwszy singiel powstał 15 czerwca 2009. Debiut z tą piosenką padł w dniu 18 czerwca 2009 r. Na Kanale Mnet M! Countdown .Grupa zadebiutowała w czerwcu 2009 roku z utworem " Hot Issue ". 
Z Czasem Ukazał się ich pierwszy album, japoński "Diamond" w grudniu 2010 roku, a ich pierwszy koreański album "4Minutes Left" w 2011.
Grupa otrzymała nagrodę Bonsang na 20. Rozdaniu Nagród Muzycznych w Seulu dnia Stycznia 20, 2011.
6 lutego 2011, grupa uczestniczyła w 2010 Billboard Awards Japan Music, gdzie otrzymała nagrodę za "KPOP New Artist Award".
Fani 4Minute nazywani są 4NIA.

PROFILE DZIEWCZYN: 


> JIHYUN

> GAYOON
> JIYOON
> HYUNA
> SOHYUN

Credit: Ciekawoski @KPOP Paradise

9 komentarzy:

 1. wszystko fajnie tylko ze Hyuna jest glowna tancerka, glowna raperka, wokalistka i twarza grupy ;] a Sohyun kiedy zostala glowna tancerka ? :D miala tylko solowy taniec w love tension xd

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Strona jest w dalszym ciągu tworzona, a jej zawartość edytowana przeze mnie i właścicielkę bloga. Jeszcze nic nie jest do końca gotowa. Sama możesz to zauważyć. Brak pewnych działów itp.
   Postaram się wszystko poprawić w najbliższym czasie i proszę o wyrozumiałość ^^.

   Usuń
 2. Przydałaby się mała korekta. Trzeba by było napisać o podgrupie(♥) i zmienić 3 mini albumy na 4 bo przecież dziewczyny nie dawno wydały "Name is 4minute"(♥). Z góry dziękuje i Życzę miłego dnia (albo raczej nocy).♥

  OdpowiedzUsuń
 3. Oczywiście już wnosimy te poprawki,dziękuje za poinformowanie! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam jeszcze jedną prośbę napisane jest, że Sohyun przyjaźni się z Donwoonem, a nie Dongwoonem to taki mały szczegół, ale wolę o tym poinformować. Przy okazji dziękuje za dodanie informacji o podgrupie i redukcje ilości albumów. Pozdraiam i życze powodzenia w proadzeniu bloga(i dziękuje z prowadzenie go, wchodze tu regularnie). 4minute FITING! 4MINUTE POLAND FITING!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. już zostało wszystko poprawione, dziekuje za spostrzegawczość i za to, że wchodzisz na nasza stronę :) jesteśmy dla polskich fanów :) jeżeli miała byś jeszcze jakieś informacje, bądz spostrzeżenia to możesz napisać komentarz, lub e-maila na 4niapoland@gmail.com , lub dajung.park2@gmail.com , pozdrawiam .

   Usuń
 5. Jeszcze jeden taki sam bład u Sohyun "Przyjaźni się z Donwoonem z B2ST".
  Pozdrawiam wszystkich/wszystki 4nia

  OdpowiedzUsuń